Verslag van Appie, waterskiën bij WSV Maurik

De grens opzoeken en kijken wat er mogelijk is, dat heb ik na mijn amputatie al meerdere malen gedaan. Skiën op 1 been met krukskiës, Hardlopen (doe ik nog steeds) en parachute springen zijn een paar van de dingen die ik heb geprobeerd en die indrukwekkend waren en/of gewoon erg leuk om te doen. Toen Ton van der Giessen van WSV Maurik contact met me opnam dat ze een dag gingen organiseren voor mensen met een beperking om te gaan waterskiën hoefde ik niet lang na te denken en heb me meteen opgegeven. Wanneer krijg je nu het aanbod omdat te gaan doen.

 

Vandaag, 8 augustus was het dan zover. Aangekomen bij de afgelegen en erg mooie locatie van WSV Maurik kwam ik al snel een aantal bekenden van het KMK-forum tegen en ook Willem1pitter van de LVvG was al aanwezig. Het is altijd erg gezellig om zo'n groepje bekenden weer bij elkaar te zien. De gesprekken over protheses en prothese onderdelen gaan als vanzelf van start. Je hoeft niets uit te leggen, iedereen begrijpt de prothese materie.

Waterski1   Waterski2

Daar waren we natuurlijk niet voor gekomen, we zouden gaan waterskiën, Willem1pitter mocht de aftrap geven en hij lag als eerste in het water, begeleid door Ton die zelf fanatiek waterskiet op 1 been en dus mooi vooraf wat aanwijzingen kon geven. De enthousiastelingen van WSV Maurik waren geduldig en hadden Willem al snel aan de boom(vaste paal aan de zijkant van de boot) hangen, het zag er werkelijk flitsend uit. Willem, in het verleden al een fanatiek waterskiër was al snel aan een stukje koord aan het skiën en dat ging super.

Waterski3

Inmiddels werd er met meerdere boten gevaren, dus was niet iedereen meer te volgen. Jawel, mijn tijd was gekomen, naar de waterkant gehupt, een soort zwemvest-achtig jasje aan gedaan, mezelf in de ski gelepeld, de korte uitleg aan gehoord en het water in gegleden. De boom naast de boot vast gepakt en we konden van start. Zo makkelijk als het eruit zag bij de anderen was het natuurlijk niet, en al snel lag ik weer te dobberen in het water, op zoek naar de ski die ik verloren was. Ski met wat hulp weer aangedaan, aangehoord wat ik fout deed en opnieuw begonnen. Waarachtig, als je gewoon doet wat ze zeggen gaat het verbazend goed en het voelde nog dynamisch aan ook.

 

Gewoon je armen gestrekt houden en je knie wat gebogen dan gaat het prima en kon ik een heel lang stuk met een ruime bocht en weer terug zonder vallen voltooien, totdat op de terugweg mijn armen en been “leeg” waren en ik de ski gewoon niet meer onder controle kreeg en dus weer onderuit ging. Toen maar aan boord van de boot geklommen en terug gevaren naar de kant. Het is een ontzettend leuke activiteit die ook nog eens heel haalbaar is met de hulp van de enthousiastelingen van WSV Maurik, al zal ik er wel wat spierpijn in mijn armen aan overhouden, maar ach dat is na een dag weer weg, de herinnering blijft langer bestaan.Helaas moest ik weer eens op 2 plekken tegelijk zijn, dus heb maar een klein stukje van de demo's blootsvoet(door Ton, dus niet blootsvoets hahaha) skiën en het figuur skiën gezien en zat een tweede skibeurt er helaas niet in. Een volgende keer ben ik zeker weer van de partij Het was een geslaagde activiteit/dag, jongens van WSV Maurik bedankt daarvoor.

Verslag:Appie Rietveld

Partners


loth  oth

Sponsors

dp pom nysingh  
acu Interact2   gigagiftslogo

Aanmelden nieuwsbrief

Second opinion

secop1

Volg ons !!!

twitter facebook youtube

Donateur

Word donateur van onze stichting.

lees hier meer

© Copyright 2010 Alle rechten gereserveerd, KorterMaarKrachtig by MaApCo . Lees hier de disclaimer