Laatste nieuws
Nieuw kokersysteem voor armprothese
Niemand draagt rubberen laarzen op een warme dag. Toch vindt bijna iedereen het wel normaal dat prothesen een plastic socket hebben die de huid geheel bedekt. Ook al is het buiten warm, of zelfs bloedheet, de prothesedrager heeft weinig te kiezen. Zowel in de plastic socket als in de siliconen liner zit de huid volledig opgesloten en kan deze niet ademen. De gevolgen zijn bij iedereen wel bekend: transpiratieklachten, oververhitting, huidirritatie en een onaangenaam gevoel. Geen wonder dat dit al tientallen jaren klacht nummer één is in vele gebruikersstudies.
Voor armprothesegebruikers is er nu een oplossing: de WILMER Open Fitting. De Open Fitting laat 75% van de huid onbedekt. De huid kan hierdoor vrij ademen. Transpiratie en oververhitting worden daardoor enorm verminderd. De Open Fitting heeft een verstelbare sluiting, zodat de fitting altijd optimaal past. Met één druk op de knop is een armprothese met een Open Fitting eenvoudig op en af te doen, zelfs door kleine kinderen. De Open Fitting is geschikt voor alle typen onderarmprothesen, of het nu een myo-elektrische, een cosmetische, of een body power prothese is. De Open Fitting is ontwikkeld door de Technische Universiteit Delft en wordt nu op de markt gebracht door het nieuwe bedrijf Delft Prosthetics. De WILMER Open Fitting is momenteel alleen nog maar in enkele gespecialiseerde centra te krijgen.

Draagt u een onderarmprothese en heeft u last van een van de volgende klachten:
- Een erg warme onderarm
- Transpiratieklachten
- Te ruime of te krap zittende socket
- Afglijdende prothese tijdens lichamelijke inspanning
Wacht niet langer, informeer bij een van de gespecialiseerde revalidatiecentra naar de Open Fitting. Uw instrumentmaker kan u hierover meer informatie geven.
Aanmelden nieuwsbrief
Donateur
Word donateur van onze stichting.



